Kategorie
Prowadzenie biura księgowego

5 cech klienta idealnego

Wejdźmy na chwilę do sfery marzeń i wyobraźmy sobie idealnego…klienta 😉 

1. Terminowo dostarcza dokumenty

Marzysz o kliencie, który nie zasypie Cię stosem dokumentów przed końcem okresu rozliczeniowego? Taki, który na bieżąco dostarcza Ci faktury i dlatego nie musisz pracować po godzinach? No, po prostu klient idealny!

To jednak nie wszystko.


2. Pamięta o terminach opłat 

Bez przypominania, próśb i gróźb. Idealny klient biura księgowego wie, że termin, to termin, a jego przekroczenie może narazić jego i biuro na dodatkową pracę i stres, więc pamięta o wszystkich ustalonych datach.

3. Wie, które dokumenty dostarczył 

To, że dokumenty magicznie znikają z biurka księgowej i w najmniej spodziewanym momencie materializują się u klienta, wie każdy pracownik działu księgowości. Idealny klient, zamiast angażować całe biuro do szukania dokumentu, który przecież dostarczył (choć nadal ma go w swojej teczce), przeszuka najpierw swoje uporządkowane dokumenty i oszczędzi wszystkim stresu.

4. Nie gubi informacji o miesięcznych zestawieniach

Skasowany SMS, e-mail, który nie dotarł, zgubiona kartka – tak czasem kończą dostarczone do klienta przez biuro księgowe informacje o zestawieniach. A potem znów trzeba pisać, przypominać, dzwonić… Jednak idealny klient nie ma takich problemów. Wszystkie informacje od biura traktuje jak święte, a swoje zestawienie zna na pamięć.

5. Docenia swoją księgową (bądź księgowego)

Idealny klient docenia ogrom czasu, który jego księgowa spędziła na poznawaniu nowych, skomplikowanych przepisów oraz jej anielską cierpliwość, gdy tłumaczy, że „tego przecież nie da się wrzucić w koszty”. Ten idealny klient zawsze pamięta, kiedy jest Dzień Księgowego i wysyła życzenia. Nigdy też nie wspomina o „księgowej kolegi” bo wie, że jego księgowa jest najlepsza! 😉

Na koniec

Tak naprawdę nie ma ludzi idealnych. Nie ma też idealnych klientów ani księgowych – wszyscy mamy większe i mniejsze wady (co czyni nas po prostu… ludźmi).

Jednak jest sposób na to, aby współpraca była prostsza i przyjemniejsza. Zaproponuj swoim klientom korzystanie z KonektoSmart. Wszystkie dokumenty będą mogli przesyłać na bieżąco, robiąc zdjęcie przez aplikację, czy wysyłając pliki z telefonu. Łatwo więc będą mogli przeszukiwać dokumenty i pilnować porządku. Dostaną również automatyczne powiadomienia o zbliżających się terminach opłat, czy dostarczenia dokumentów. To zdejmie z Ciebie obowiązek przypominania im o tym. Ponadto będą mieli też dostęp do swoich danych księgowych przez całą dobę!

Dzięki KonektoSmart wasza współpraca będzie układać się idealnie. A system, który to zapewnia, dostępny jest przez 1 miesiąc za darmo!