Kategorie
Biuro Rachunkowe KonektoSmart - POMOC

Rejestracja biura

Korzystanie z systemu KonektoSmart wymaga założenia i skonfigurowania konta, które następnie jest aktywowane. Zobacz jak krok po kroku przejść procedurę rejestracji i konfiguracji konta przeznaczonego dla Biura Rachunkowego oraz jak zainstalować program KonektoSync, aby zautomatyzować swoją pracę.

Zakładanie konta w KonektoSmart

Przejdź na stronę https://konektosmart.pl/. Otwórz stronę rejestracji przyciskiem Wypróbuj za darmo [1].

Rys. 1. Strona KonektoSmart

Na stronie rejestracji wpisz wskazane dane, zaznacz pole Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności [2] i zatwierdź proces rejestracji przyciskiem Zarejestruj się [3].

Rys. 2. Formularz rejestracji

Po rejestracji zostaniesz powiadomiony o jej powodzeniu i na podany adres e-mail otrzymasz dalsze wskazówki na temat ustawień i aktywacji konta.

Rys. 3. Potwierdzenie poprawności danych

Konfiguracja konta (3 kroki po rejestracji)

W e-mailu otrzymanym po rejestracji, w kolejnych 3 krokach [4] zostaniesz przeprowadzony przez procedurę konfiguracji swojego konta na KonektoSmart, instalacji i konfiguracji KonektoSync oraz rozpoczęcia pracy z programem.

Rys. 4. Zwrotny e-mail po rejestracji

Krok 1 – Ustawienie hasła do systemu

Kliknij w link podany w mailu. Zostaniesz przekierowany na stronę z ustawieniem hasła.

Zanim przystąpisz do ustalenia swojego hasła do konta KonektoSmart, w dolnej części ekranu zaakceptuj  Informację dotyczącą plików cookies [5]. Wpisz swoje hasło, a następnie potwierdź je i zapisz hasło przyciskiem Zapisz hasło [6].

Ustawienie hasła
Rys. 5. Ustawienie hasła

Powiadomimy Cię, że Twoje hasło w systemie KonektoSmart zostało zmienione.

Rys. 6. Powiadomienie o zmianie hasła

Od tej pory możesz już używać KonektoSmart, ale wszystkie dane musisz wtedy wprowadzić ręcznie. Jak się zalogować – zobacz Krok 3.

Automatycznie możesz to zrobić przy pomocy programu KonektoSync – zobacz Krok 2.

Krok 2 – Instalacja KonektoSync

Ze strony Pomoc techniczna KonektoSmart https://konektosmart.pl/pomoc/ pobierz program KonektoSync i zainstaluj go zgodnie z wyświetlającymi się poleceniami. 

Pobierz program

Instrukcja instalacji KonektoSync

W mailu też znajdziesz link do pliku instalacyjnego i szczegółowe wskazówki dotyczące instalacji KonektoSync.

Uruchom KonektoSync i zaloguj się do programu. Login i hasło są takie same jakie były wskazane przy zakładaniu konta. Po wprowadzeniu danych logowania naciśnij przycisk Połącz.

Szczegółowy opis konfiguracji KonektoSync

Krok 3 – Logowanie do systemu KonektoSmart

Aby rozpocząć pracę z systemem KonektoSmart musisz zalogować się do systemu. Ponownie wejdź na stronę https://konektosmart.pl/ i w prawym, górnym rogu wybierz przycisk logowania. Pojawi się okno logowania do systemu KonektoSmart [7].

Rys. 7. Logowanie do systemu KonektoSmart

Po zalogowaniu wyświetli się pulpit systemu i ekran powitalny z informacjami o zasadach użytkowania programu w wersji testowej przez 2 najbliższe miesiące oraz procedurze przejścia do wersji pełnej.

Rys. 8. Ekran powitalny systemu KonektoSmart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + eight =