Kategorie
Co nowego w KonektoSmart O KonektoSmart

Co nowego w KonektoSmart – wrzesień 2020

We wrześniu wprowadziliśmy kilka dużych zmian, które związane są z wymogami prawnymi, jak i uwagami od Was. Poniżej znajduje się spis wspomnianych nowości wraz z ilustracjami.

Przypisywanie pracowników do obsługiwanych firm

Biuro księgowe może teraz przypisać firmie znajdującej się w systemie jej opiekuna. Ułatwi to znacznie współpracę w ramach jednego biura. Wchodząc w zakładkę „Pracownicy”, na liście pracowników widać ile firm przypisanych jest do danego pracownika.

Przypisywanie pracownika – sposób pierwszy

Aby przypisać pracownika do firmy, należy wejść na podstronę danego pracownika, przejść do zakładki „Przypisane firmy” i kliknąć „Przypisz firmę”. Pojawi się lista wszystkich firm dodanych w panelu z których należy zaznaczyć te, do których ma zostać przypisany pracownik, a następnie kliknąć „Przypisz”.

UWAGA! Pracownicy po zalogowaniu zobaczą tylko przypisanych pracowników, pod warunkiem, że opcja „Ogranicz dostęp pracowników do firm” jest włączona. W innym przypadku zobaczy listę wszystkich firm znajdujących się w systemie.

Sposób drugi

Drugim sposobem na przypisanie firmy do pracownika jest wejście na podstronę danej firmy, przejście na zakładkę „Dane firmy” i kliknięcie ikonki „+”, co otworzy listę pracowników. Wystarczy kliknąć wybranego pracownika i zostanie on przypisany do firmy.

przypisywanie pracownika do firmy

Na liście firm, widać do której z nich przypisany jest pracownik.
Po najechaniu na kółko z inicjałami, widać jego imię i nazwisko.
Firma może mieć przypisanych wielu pracowników.

Lista firm
Nowa kolumna „Pracownicy przypisani do firmy”

Kody GTU na fakturze i JPK VAT

Zgodnie z najnowszymi zmianami w przepisach, dodaliśmy kody GTU, które można wybrać podczas wystawiania faktury. Biuro księgowe może pobrać faktury wystawione w systemie w formie pliku JPK_VAT.

Do tej zakładki zostało przeniesione między innymi oznaczenie mechanizmu podzielonej płatności

Wybór oznaczeń GTU

Kody GTU w widoku wygenerowanej faktury

Pobieranie pliku JPK VAT

Informacja o aktywacji konta przez użytkownika

W panelu biura księgowego w zakładce „Użytkownicy” na podstronie firmy, można teraz zobaczyć do którego z klientów został wysłany link aktywacyjny i kto aktywował konto w systemie. Można również szybko wysłać pierwszy lub kolejny link aktywacyjny.

Statusy rejestracji klienta widoczne na liście użytkowników firmy

Status rejestracji klienta na stronie firmy w zakładce „użytkownicy”

Logowanie pracownika biura do KonektoSync

Zmienił się sposób logowania pracownika do KonektoSync.
Od teraz pracownik po pobraniu programu loguje się swoimi danymi, a nie ogólnymi danymi biura. Dzięki temu zobaczy opcję aktualizacji danych wyłącznie dla firm do których jest przypisany, jeśli ta opcja została włączona przez biuro w panelu.

Możliwość dodawania plików z rozszerzeniem .sta

Od teraz można dodawać do systemu pliki z dokumentami o rozszerzeniu „.sta”.

Optima księga handlowa – uwzględnienie kosztów i przychodów

Synchronizując dane za pomocą KonektoSync z programu Optima, koszty i przychody pobierają się z zestawienia obrotów i sald kont wynikowych jako suma kolumny Per saldo.

Panel główny pracownika

Zmienił się wygląd panelu pracownika, znajdują się tam najważniejsze informacje o przypisanych do niego firmach pokazane w czytelny sposób w panelu głównym. Dodaliśmy również zakładkę „Zestawienia”, która do tej pory dostępna była dla administratora biura. Również w tym przypadku pracownik widzi tylko dane firm do których jest przypisany.

Co dalej?

Obecnie pracujemy nad OCR-em dokumentów, aby już w październiku udostępnić darmową wersję do przetestowania.