Kategorie
Co nowego w KonektoSmart

Co nowego w KonektoSmart – czerwiec 2020 cz.2

Wprowadziliśmy w czerwcu kolejne zmiany do systemu, zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Dodanie prefixu przed nazwą firmy

Jeśli korzystasz z programu księgowego, który dodaje prefix do danych firmy, zobaczysz go w panelu biura w informacjach o danej firmie.
Numer widoczny jest na początku przed jej nazwą.

Prefix przed nazwą firmy.

Dodanie sum rocznych w informacji
o zestawieniach

Klient biura, który otrzymuje miesięczne zestawienia na e-mail, otrzyma również narastające zestawienie roczne, tak jak widzi to w aplikacji mobilnej i panelu klienta.

Zatwierdzanie i wysyłka danych z konkretnym podatkiem/składką/ zestawieniem

Oprócz miesięcznego zestawienia i wysyłki wszystkich zatwierdzonych składek i podatków, możesz w dowolnym momencie wysłać pojedynczo informację o każdym z nich. Po prawej stronie tabeli znajduje się kolumna z ikonką zatwierdzenia danych. Po kliknięciu pojawi się pytanie czy wysłać zestawienie. Możesz je wysłać później, ponieważ po zatwierdzeniu danych, zobaczysz przy każdej składce i podatku ikonkę z kopertą. Oczywiście nadal możesz wysyłać wszystkie dane grupowo, niezależnie od wysyłanych pojedynczo zestawień.

Indywidualna wysyłka zestawień z danymi
wysyłka zestawienia z podatkiem

Globalne ustawienie skąd pobierane są składki zus, podatki i zestawienia

W KonektoSync pojawiła się opcja, która umożliwia ustawienie z którego programu mają być aktualizowane dane o składkach ZUS i podatkach oraz zestawieniach. U góry tabeli widoczna jest opcja Ustaw program dla wszystkich firm z listy. Po wybraniu programu, wszystkie firmy, które się w nim znajdują zostaną do niego przypisane. Jeśli firma z listy nie posiada danych w wybranym programie, pokaże się brak danych.

Dzięki tej opcji, można szybko zaktualizować dane i wysłać zestawienia do klientów, których informacje znajdują się w konkretnym programie, bez potrzeby aktualizowania wszystkich firm. W przypadku zmiany globalnego ustawienia na brak, powrócą poprzednie, indywidualne ustawienia dla firm.

globalne ustawienie aktualizacji danych w KonektoSync

Integracja z programem Finka KPR

Obecnie biura księgowe, które korzystają z programu Finka, mogą korzystać z automatycznej integracji z KonektoSmart.

Lepsze rozróżnienie dokumentów dodanych i otrzymanych na liście dokumentów

W panelu biura księgowego, po wejściu na dokumenty danej firmy, szarym kolorem tła zaznaczone są te, które dodało biuro. Dzięki tej zmianie, od razu można rozróżnić dodawane dokumenty.

Informacja w tabeli o pobraniu pliku

Na liście dokumentów danej firmy w panelu biura księgowego, możesz sprawdzić czy dokument został pobrany, oraz kto i kiedy to zrobił. Dzięki temu biuro będzie wiedziało czy dany plik został już przez księgowych odebrany i zapisany.

Co dalej?

Obecnie pracujemy nas następującymi zadaniami:

  • Integracja z programami Ramzes i Enova365
  • Możliwość włączenia wysyłki kopii wszystkich wiadomości wysyłanych do klientów na globalny adres biura
  • Prefix, nazwa firmy oraz typ pliku w nazwie pobieranych dokumentów w formacie .zip np. 0001_PPM_sprzedaz.zip
  • dodatkowe miejsce na adres email kontrahenta przy wystawianiu faktury, dzięki temu dane zostaną zapamiętane i nie trzeba będzie uzupełniać adresu email przy wysyłce dokumentu
  • w panelu biura pojawi się dodatkowe pole na korespondencyjny adres email pracownika, aby wiadomości od klientów trafiały pod ten adres, a nie na email potrzebny do logowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *