Kategorie
O KonektoSmart

Dlaczego warto wystawiać faktury w Konektosmart?

W skrócie: bo jest to tanie, szybkie i wygodne. A przy okazji dbasz o środowisko. Jeśli jednak taka “pigułka” Cię nie przekonuje i potrzebujesz bardziej rozwiniętej argumentacji – przeczytaj ten artykuł.

Zacznijmy od początku: dlaczego warto w ogóle przestawić się na elektroniczne dokumenty? Otóż biuro rachunkowe nie ma obowiązku posiadania faktur w wersji papierowej! Ustawa o podatku od towarów i usług z 11 marca 2004 r. (t.j. Dz.U. 2020 poz. 106) w art. 2 ustęp 31-32 definiuje fakturę jako dokument papierowy lub elektroniczny. Po co więc zagracać sobie przestrzeń stosami segregatorów zbierających kurz? Życie jest wystarczająco skomplikowane, ułatwiajmy je sobie jak możemy.

Skoro już formalności mamy za sobą (i wiemy, że faktury elektroniczne są legalne i równie wartościowe co papierowe) przejdźmy do meritum. 

7 powodów dlaczego warto namówić klientów do korzystania z modułu faktur w KontektoSmart. 

1. … bo nigdy więcej nie zgubią już faktury (albo przynajmniej będzie się to zdarzać rzadziej).

Cyfrowe dokumenty przesłane do KonektoSmart od razu zapisują się na indywidualnym koncie klienta. Nikt nie musi się obawiać, że któryś zaginie lub księgowy wepnie go w niewłaściwym miejscu (każdy jest przecież człowiekiem, pomyłki się zdarzają). System umożliwia łatwe porządkowanie i szybkie wyszukiwanie dokumentów według różnych kryteriów oraz przeglądanie bieżących i archiwalnych zasobów. 

2. … bo faktury cały czas będą pod ręką. Dosłownie!

Do zgromadzonych w systemie faktur klient ma zapewniony całodobowy dostęp przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy mieć smartfona z zainstalowaną aplikacją KonektoSmart i połączenie z Internetem. Osobiste wizyty klientów w biurze nie są już konieczne, bo mają oni (dosłownie, pod ręką!) stały wgląd w dokumenty i rozliczenia swojej firmy.

3. … bo szkoda czasu.

Drukowanie i dostarczanie faktur do biura osobiście lub np. pocztą zajmuje dużo czasu (szczególnie teraz, w dobie pandemii i ograniczenia ilości osób które mogą przebywać w jednym pomieszczeniu). Firma się rozwija, a czas poświęcony na fakturowanie rośnie wprost proporcjonalnie do zwiększającej się liczby dokumentów związanych z transakcjami. Stosując e-faktury można zapomnieć o kolejkach w biurze czy na poczcie, a czas który byłby stracony np. na szukaniu parkingu w pobliżu biura księgowego wykorzystać bardziej produktywnie. 

4. … bo klienci mogą w ten sposób zadbać o własne bezpieczeństwo.

A propos osobistego dostarczania faktur… Narażanie się w bezpośrednich kontaktach z księgowymi wcale nie jest konieczne dla żadnej ze stron. Pozostawianie dokumentów w specjalnie w tym celu przygotowanych skrzyneczkach to wyjście nie do końca rozwiązujące problem. Nadal np. traci się czas na dojazd. Komunikacja zdalna i przesyłanie dokumentów w wersji cyfrowej jest więc optymalnym wyborem w tej sytuacji.

5. … bo dokumenty nie ulegną (przypadkowemu) zalaniu np. kawą.

Faktury elektroniczne gromadzone w formie plików są trwalsze i łatwiejsze w przechowywaniu niż te papierowe. Nie zagraża im zabrudzenie, zniszczenie, czy jak w przypadku wielu wydruków – wyblaknięcie. Łatwość kopiowania plików z fakturami gwarantuje ich ciągłą czytelność i możliwość bezstratnego przekazywania osobom zainteresowanym.

6. …bo wszystko ma się pod kontrolą.

Przy stosowaniu e-faktur zarówno biuro rachunkowe, jak i jego klient mogą na bieżąco monitorować status przekazywanego dokumentu. Nie ma problemu z ustaleniem terminu i kontrolą realizacji płatności, bo w systemie, gdzie gromadzone są faktury wszystko widać. Nie trzeba się też obawiać o przeterminowanie faktur i płacenie odsetek, bo na bieżąco można tego dopilnować. 

7. … bo dzięki temu jest się eko.

W naszym kraju rocznie wystawia się ok. 4 mld faktur. Według różnych szacunków, żeby wydrukować taką liczbę dokumentów, trzeba wyciąć ok. 127-250 000 drzew. To dużo. Bardzo dużo. A do tego trzeba jeszcze dodać m.in zużycie (i przy okazji zanieczyszczenie) wody przy produkcji papieru. Faktury cyfrowe nie odciskają takiego piętna na środowisku naturalnym. Pomóż chronić przyrodę, zostań eko i smart z KonektoSmart 🙂 

Jak to zrobić?

Włączenie modułu faktur w KonektoSmart jest dziecinnie proste: wystarczy kliknąć w moduł faktur w USTAWIENIACH w dziale FIRMY.

Wystarczy kliknąć na przełącznik aby aktywować moduł faktur.

I… to wszystko! Voila! Od tej chwili Wasi klienci mogą korzystać ze wszystkich opisanych wyżej dobrodziejstw elektronicznych faktur.