Kategorie
O KonektoSmart Praca zdalna w biurze księgowym

Nowy rok = nowe biuro

Nowy rok – nowy ja! To chyba najczęściej słyszane zdanie w styczniu. Obiecujemy sobie, że ten rok będzie inny, w jakiś sposób przełomowy i na pewno uda się to, co sobie założyliśmy. Co, jeśli… to prawda?

W tym tekście nie znajdziesz porady jak wytrwać na diecie więcej niż kilka dni, jak zmotywować  się do ćwiczeń, czy jak oszczędzać pieniądze… chociaż chwileczkę! Jeśli prowadzisz biuro rachunkowe ten rok może przynieść Ci zmianę na którą czekasz. Być może nie raz już myślałeś o tym, ile czasu pochłaniają rutynowe czynności jak wysyłka zestawień na 50 sposobów (do każdego inaczej!) albo denerwują Cię klienci, którzy (mimo próśb i gróźb) jak zwykle przynoszą dokumenty po terminie. Możesz to zmienić i wejść w 2021 z nową jakością! Wystarczy, że Twoim postanowieniem noworocznym będzie

Nowy Rok – nowe biuro

A my Ci w tym pomożemy!

Jakie będzie to nowe biuro? Z całą pewnością nowoczesne oraz lepiej zorganizowane. Czeka Cię również… mniej pracy (dzięki automatyzacji) i więcej wolnego czasu! Zacznijmy jednak od początku.

Automatyzacja w 3 minuty? To możliwe!

Po pierwsze, pomożemy Ci szybko usprawnić i zautomatyzować rutynowe procesy, takie jak wysyłka comiesięcznych zestawień do klientów, przypominanie im o terminach opłat i dostarczeniu dokumentów, czy zdalna wymiana dokumentów. Jeśli myślisz, że tak duża zmiana jest trudna do wprowadzenia, to mile Cię zaskoczymy. Kiedy słyszysz hasło “wdrożenie”, pewnie widzisz sztab informatyków, godziny spędzone na stawianiu serwerów i odprawianiu technicznej magii? To nie u nas! U nas Ty jesteś wdrożeniowcem – sam instalujesz i konfigurujesz naszą platformę koordynującą pracę używanych przez Ciebie programów. Sprawdziliśmy – zajmuje to mniej niż 3 minuty! (Integrujemy się z wieloma programami księgowymi – dlatego jest to tak sprawne.)

Oczywiście, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy jesteśmy pod telefonem i mailem. Odpowiemy na wszelkie pytania i wesprzemy Cię w poznawaniu możliwości platformy – zarówno na początku, jaki i przez dalszy okres używania KonektoSmart.

Biuro anno domini 2021

Po drugie, ułatwimy zdalną pracę. Nie wiadomo, jak długo obowiązywać jeszcze będą obostrzenia sanitarne, ale zapewne jest to perspektywa dłuższa niż krótsza. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich klientów (którzy na pewno to docenią). Zdalna praca to również możliwość obsługi klientów z całej Polski co pozwala na zdecydowane rozszerzenie terenu swojej działalności i większe zyski. 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Z powodu pandemii większość osób stara się ograniczać bezpośredni kontakt z innymi ludźmi. Jak w takiej sytuacji bezpiecznie dostarczyć dokumenty do biura? Z KonektoSmart to łatwe! Klienci mogą bezpośrednio ze smartfona, komputera czy tabletu przesłać zdjęcia i pliki dokumentów księgowych swojej firmy. Są one gromadzone na koncie biura a właściciel firmy ma do nich stały wgląd (przez panel klienta).

To samo dotyczy comiesięcznego przesyłania zestawień. W KonektoSmart generuje się je bardzo prosto i automatycznie przesyła do klientów. To spora oszczędność czasu w stosunku do ręcznego tworzenia zestawień i wysyłania ich potem mailem.

Spokojniejsza praca 

Klient biura ma nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych danych o składkach ZUS, podatkach i bilansach. Dokumenty księgowe swojej firmy może przeglądać na bieżąco, sprawdzać, czy zostały zaksięgowane i przeszukiwać archiwum. Informacje te są dostępne w systemie cały czas (24/7).

Już nie musisz odbierać stresujących telefonów, zajmować się indywidualnie klientem w biurze i przeszukiwać stosu dokumentów – klient sam może je przeglądać. 

KonektoSmart jednym kliknięciem umożliwia masową i indywidualną wysyłkę wiadomości systemowych. Klient na bieżąco otrzymuje powiadomienia o wymaganych opłatach i przypomnienie o obowiązku terminowego dostarczenia dokumentów. 

Możesz też jednocześnie powiadomić wszystkich klientów o zmianach w przepisach, czy przesłać informację o zmianie w organizacji pracy biura. W przypadku zastosowania wiadomości systemowych zobaczysz datę i godzinę ich odczytania. To gwarantuje, że Twoja wiadomość będzie zawsze dostarczona skutecznie. 

Biuro, na jakie zasługujesz

… to takie, gdzie wszystko działa sprawnie. Dlatego też warto zachęcić swoich klientów do korzystania z modułu wystawiania faktur online. Został on tak zaprojektowany, aby dokument generował się niemal automatycznie, wykorzystując wprowadzoną wcześniej bazę kontrahentów i minimalizując zakres wprowadzanych danych, gdy są one stałe. 

Dzięki funkcji OCR księgowi nie muszą już “przeklepywać” większości danych z dokumentów – wystarczy je zeskanować lub zrobić zdjęcie a nasz program odczyta najważniejsze i sam stworzy podstawę do pliku .jpk którą można odpowiednio zmodyfikować i uzupełnić. 

Moduł faktur pozwala też na jednoczesne przesłanie utworzonego dokumentu do kontrahenta i do biura rachunkowego. Po wysłaniu faktury do księgowości biuro może oznaczyć, czy dokument został już zaksięgowany. Kolejny Twój problem znika, bo faktury są zawsze w biurze na czas – teraz już na bieżąco możesz zająć się ich księgowaniem.

O innych powodach dla których warto wystawiać faktury w naszym programie przeczytasz tutaj: Dlaczego warto wystawiać faktury w Konektosmart?

Zamień postanowienia na zrealizowane cele. 

Zakup KonektoSmart to dobra inwestycja. Bez względu na ilość użytkowników zapłacisz tylko 5 zł miesięcznie za każdą aktywną firmę. Wydatki są cały czas pod kontrolą dzięki panelowi w którym sprawdzisz, którzy klienci faktycznie korzystają z KonektoSmart (tylko za nich naliczane będą opłaty).

Czy to działa? Przekonaj się sam – zarejestruj się na konektosmart.pl i wypróbuj jego funkcje przez miesiąc całkowicie za darmo.

Odważ się na zmianę, a przekonasz się, jak szybko poprawi się organizacja pracy w Twoim biurze. Odzyskasz wolny czas, który możesz przeznaczyć na realizację np. innych postanowień noworocznych 🙂