Kategorie
O KonektoSmart

Po co klientom Twojego biura księgowego aplikacja mobilna?

Poświęcasz czas na szukanie nowinek, udzielanie się w grupach dla księgowych, przeszukujesz Internet w poszukiwaniu nowych rozwiązań, a doba nadal ma tylko 24 godziny. Zdobywanie klientów, ogarnianie polskiego “ładu”, a gdzie czas na księgowanie? 

A co z tym wszystkim ma wspólnego aplikacja mobilna?

Już tłumaczę.

Aplikacja mobilna, czyli taka, którą instalujemy na naszym smartfonie czy innym urządzeniu mobilnym – na przykład tablecie. 

Co taka aplikacja powinna robić, aby być użyteczna dla Twojego klienta?

  • pokazywać dane księgowe, takie jak przychody i koszty, Składki ZUS, podatki
  • umożliwiać szybkie i wygodne przesyłanie zdjęć i plików dokumentów
  • powiadamiać o zbliżających się terminach opłat i dostarczenia dokumentów
  • umożliwiać otrzymywanie wiadomości od biura księgowego

Jakie płyną z tego korzyści dla Twojego biura księgowego?

Klient ma telefon zawsze pod ręką, więc jeśli potrzebuje informacji o swoich danych księgowych, nie dzwoni do biura, nie zajmuje czasu księgowym, tylko sięga do kieszeni.

A jak zapomni dostarczyć na czas dokumenty czy zrobić opłaty, to księgowa nie wydzwania i nie “suszy głowy”, tylko załatwia to automatyczne powiadomienie.

Mniej jest też wysyłek dokumentów na “ostatnią chwilę”, bo skoro już telefon jest zawsze blisko, to po dostaniu do ręki faktury od kontrahenta, klient szybko robi zdjęcie, i dokument “leci” do biura księgowego. Wszystko uporządkowane i w jednym miejscu.

Konkurencyjny wizerunek

To prawda, że są klienci, którzy przy wyborze biura księgowego kierują się głównie ceną. Jednak życie pokazuje, że kończy się to zwykle zmianą biura na takie, które kosztuje więcej, ale jest też bardziej wiarygodne i rzetelne – w końcu żaden przedsiębiorca nie chce mieć problemów podczas kontroli. Tylko jak spośród setek biur księgowych wybrać najlepsze?

Jak biuro może się wyróżnić i zainteresować klienta?


Jeśli zaproponujesz swoim klientom korzystanie z nowoczesnej komunikacji poprzez aplikację mobilną i panel online, zdobędziesz przewagę nad “tradycyjnymi” biurami księgowymi. Czas przedsiębiorców również jest na wagę złota, więc jeśli najważniejsze dane mogą mieć zawsze pod ręką, a faktury dostarczać zdalnie, to na pewno taka oferta zwróci ich uwagę. 

Szukać gotowych aplikacji czy tworzyć swoją?

Nie ma co ukrywać, niewiele małych i średnich biur stać na opłacenie sztabu programistów, którzy przez kilka miesięcy będą tworzyć dedykowaną aplikację mobilną. Potem trzeba również taką aplikację “utrzymywać”, czyli wprowadzać aktualizacje czy dostosowywać do zmian w oprogramowaniach telefonów. Taka aplikacja musi też łączyć się z programem księgowym, więc każda aktualizacja takiego programu również będzie wymagała zmian po stronie aplikacji. Jest jednak alternatywa. 

Aplikacja mobilna i panel online KonektoSmart

Spełnia wszystkie wymienione w tym tekście wymogi, a do tego jest przejrzysta, czytelna i łatwa w obsłudze. To nie wszystko. Aplikacja jest częścią pakietu KonektoSmart, w który wchodzi między innymi automatyzacja wysyłki comiesięcznych zestawień i OCR dokumentów. A to wszystko za 5 zł miesięcznie bez długoterminowych umów! Teraz każde, nawet najmniejsze biuro księgowe może stać się nowoczesne i konkurencyjne. 

Przetestuj platformę KonektoSmart przez 1 miesiąc za darmo https://konektosmart.pl/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 × 5 =